22/08/2021

דירת שלושה חדרים, חלק א׳: חדר ילדים וחדר שינה שהתחלפו במקומות

בדרך כלל כשאני מגיעה לפגישת ההכרות הראשונה בתהליך עיצוב דירה הדרישות של הלקוחות פחות או יותר דומות זו לזו. ״אנחנו רוצים להפוך את הבית לנעים יותר״, ״אנחנו צריכים יותר מקום לסדר וארגון״, ״יש לנו את הרהיטים, אבל אנחנו מרגישים שצריך טאץ׳ נוסף שימקסם אותם״. בעצם, כמעט כולם, בלי להיות מודעים לזה, מחפשים את אותו הדבר במילים אחרות — להפוך את הבית ליפה, פרקטי, נעים ומזמין יותר. או בעצם — פשוט לעשות ממנו בית. לפני מספר חודשים הגעתי לדירה של זוג לקוחות חדשים שאמרו לי דברים אחרים. ״אנחנו צריכים שהדירה הלא גדולה שלנו (שלושה חדרים, סביבות 70 מ׳) תתאים בעתיד להכיל זוג הורים ושני ילדים, למרות שכרגע יש לנו ילד אחד, בן שנה וחצי. והאמת היא שאנחנו מרגישים שגם כעת הדירה קטנה לנו מדי״. הם הסבירו לי שלמרות שמדובר בדירה שכורה הם לא מתכוונים לעזוב אותה בקרוב ולכן המחשבה שלהם קדימה כבר עכשיו היתה מאוד נכונה. הם גם הגיעו מראש עם רעיון מעניין וחכם להתחלף בחדרים עם הילד. בעוד שהם זקוקים בחדר השינה שלהם נטו למיטה, שידות צד וארון קיר שכבר היה מובנה בו, הבן שלהם היה צריך מיטה, ארון, שידת החתלה, איזור מנוחה וקריאה, פינה לכל משחקיו, מדפים ובעיקר כמה שיותר ספייס, על מנת להתרוצץ ולהנות מהחיים בחדר המשחקים שלו שהוא גם חדר השינה. לכן, הרעיון שלהם לעבור לחדר הקטן יותר בבית ולהעניק לבנם את החדר הגדול, התקבל מיד.

יותר מכך, הם ביקשו לוודא מראש שאכן ניתן יהיה להשמיש את החדר של בנם גם למגורים של שני ילדים, מה שימנע מהם בעתיד את הצורך לסדר אחרת את הבית ואת החדרים. לכן, עוד לפני שניגשנו למלאכת העיצוב שלפניכם, הייתי צריכה להכין עבורם סקיצה עתידית, שאינה נוגעת לעיצוב הדירה הנוכחי ובה הדמיה מפורטת וברורה שהסבירה כיצד שני ילדים יוכלו לחיות בנוחות בחדר שעד לא מזמן היה חדר ההורים ובכך לפתור את החשש שלהם מכך שהדירה תהיה קטנה מדי עבורם, עכשיו או בעתיד.

סקיצה לחדר ילדים

ההדמיה לחדר (הנוכחי, עם ילד אחד)

לוח השראה לחדר ילדים

לוח ההשראה לחדר

מעבר לשני החדרים האלו, עיצבנו גם את הסלון בדירה, את פינת האוכל ומעט מהכניסה לבית ומהמטבח. בפוסט הנוכחי ניגע בשני חדרי השינה ובאחד הפוסטים הקרובים נספר את הסיפור של שאר הדירה. נתחיל בחדר החדש של הילד. באופן כללי, הרהיטים שהיו בחדר ויועדו להישאר הם שידת החתלה אפורה–כחולה ומיטה לבנה ופלטת הצבעים בחדר הותאמה אליהם, לרצפה האפורה ולפרופילים האפורים גם הם. בחרנו עוד רהיטים באותם הצבעים, כמו הכילה מאמזון שמשמשת כפינת קריאה ומנוחה, ארון הבגדים העמוק עם מגירות ומראה מובנת (איקאה) וגוף התאורה מנייר דמוי־אוריגמי, גם הוא מאיקאה. בנוסף, מעל למיטה הרכבנו תאורה כחלחלה עדינה ביותר שמשרה רוגע, טובה לזמן ההירדמות ומתאימה בצבעיה לשידת ההחתלה ולבובות עליה.

חדר ילדים: מיטה, וילון, ארון, מנורות

במקביל, הוספנו פיסים של חומרים טבעיים בעזרת סלסלות ראטן מהחנות יעל בונה ברמת השרון, שטיח קש עם דמות דובי מ־H&M Home, פוסטר ציורי של בעלי חיים (מאלי אקספרס), בו הצבעים הדומיננטים הם אפור וצהוב־בז׳ ואריה תלוי על הקיר, עשוי קש גם הוא (גם כן מאלי אקספרס). שלושת האחרונים הכניסו מוטיב של בעלי חיים שחשבנו שיתאים לחדר של ילד בן שנה וחצי. האריה אגב, מאוד דומה לאריה שהכנתי בעבר ליהונתן שלי וכאן תוכלו להיזכר באיזו קלות עושים זאת. המשכנו והוספנו יחידת אחסון נגישה למשחקים (שבה הילד יכול להגיע בעצמו לכל אחד ממשחקיו בצורה עצמאית, בשונה מבארון סגור), ספריה קטנה (ונגישה גם היא, כך שהילד יכול לבחור בעצמו את הספר שירצה) ושלושה מדפים (לעוד ספרים) — כולם עשויים עץ.

חדר ילדים מבט כולל
חדר ילדים אוהל וקיר מעוצב
חדר ילדים דמות אריה מיטה וקיר מעוצב

עם זאת, היה לי ברור שחייבים להכניס חיים ואור לחדר ולהפוך אותו, במקביל להיותו חדר שינה, גם לחדר משחקים שמח וחמים ולשם כך החלטתי להתמקד בקיר השמאלי בחדר (כשנכנסים אליו). הבחירה נבעה מכך שהקיר הזה היה אחד משני הקירות בחדר ללא חלון, שהיה יכול לקטוע את הרצף שחיפשתי. על הקיר מיקמנו את הספריה הקטנה הנגישה ומעליה את המדפים, אותם מילאנו בספרי ילדים שמעצם היותם הכניסו צבעוניות וילדותיות. מסביב למדפים, על הקיר, חשבנו להוסיף טפט, לצייר או לעשות גרפיקה, אך לבסוף בחרנו להדביק מדבקות צבעוניות עגולות בגדלים שונים, אותן הזמנו מאטסי והדבקתי באופן רנדומלי על גבי כל הקיר. בשילוב הצעצועים בפינת המשחקים הנגישה והקשת מעל הארון, אני חושבת שהצלחנו ליצור חדר בו מתקיימת הרמוניה טובה ונכונה בין חדר סקנדינבי מצד אחד לחדר שמח ומלא צבע מהצד השני.

 קיר עם מדבקות ומדפים עם ספרים

מכאן, המשכנו כמובן לחדר השני, הקטן יותר, שהפך כאמור להיות חדר השינה של ההורים. בחדר היה ארון צמוד לקיר שלא היתה שום מטרה לפנות ולאחר העברת המיטה אליו, לא נותר הרבה מקום, כך שהבנו שמה שנשאר הוא פשוט להפוך את החדר לנעים יותר — בעיקר דרך ניצול הקירות בו.

חדר הורים מבט כולל
הדמיה לחדר הורים

ההדמיה לחדר

לוח השראה לחדר הורים

לוח ההשראה לחדר

התחלנו בצבע על חצי הקיר התחתון מאחורי המיטה על מנת לשבור את הלבן הכללי ולהכניס מעט אינטימיות. בנקודת השבירה של הצבע תלינו מדף נוי מוארך מאיקאה שמטרתו היתה להכניס פן אסתטי ועיצובי לחדר ועליו הלבשנו מספר תמונות, נרות וצמחיה שיתנו קצת צבע וחיים.

 קיר צבוע ומעוצב
חדר הורים מדף נוי - דירת שלושה חדרים, חלק א׳: חדר ילדים וחדר שינה שהתחלפו במקומות

גם כאן, כמו בחדר של הילד, ראינו לנכון להכניס מעט צבעים טבעיים שיחממו את החדר, אבל במידה. התחלנו בגוף התאורה החדש, המשכנו במראה בעלת מסגרת העץ, בשטיחים ובכריות וקינחנו בשידות Eket מאיקאה, שבעיקרון מיועדות להיות יחידות אחסון, אבל נתקלתי ברעיון להפוך אותן לשידות צד ואני חושבת שזה עובד נהדר, כי האחסון מתאפשר גם מעל ליחידה וגם בתוכה. את השידות תלינו על הקיר ולא הנחנו על הרצפה, כך שהתאפשר להשתמש במעט המקום שנותר תחתיהן לשימושים אחרים. הדבר האחרון שהוספתי היה וילון חדש, שמטרתו היתה להכניס לחדר מעט רכות ולעדן אותו.

דירת שלושה חדרים, חלק א׳: חדר ילדים וחדר שינה שהתחלפו במקומות

זהו, סיימנו את שני חדר השינה ואשמח לשמוע את דעתכם עליהם, גם מהבחינה הפרקטית — מה אתם חושבים על הרעיון להעביר את ההורים לחדר הקטן יותר ואת הילד לחדר הגדול — וגם מהבחינה העיצובית־אסתטית. אני מזמינה אתכם לראות את הסרטון שלפניכם ולהכיר עוד תכנים רבים בעמוד האינסטגרם שלי. ואל תשכחו — בעוד מספר פוסטים אפרסם את המשך העיצוב של הדירה. נתראה.

22 תגובות

 1. פוסט מעולה! החדרים פשוט מהממים !
  מהיכן פינת הרביצה בחדר הילדים? (האוהל והמזרן על הרצפה)

  1. תודה רבה נעמה! הכילה מאמזון
   והכרית מאיקאה ממחלקת בעלי חיים 🙂

  1. תודה רבה רחל
   הפוסטר של הילד מ ali express
   וחדר שינה shein
   ו Etsy

 2. ממש נהנתי לקרוא ולראות ת'סרטון!!
  החדר ילדים ממש ממש דומה למה שאני רוצה לעשות אצלי. תודה על ההשראה! אלופה

 3. מהמם! מאיפה השעון שמולבש על השידה? ומאיפה המנורה?
  עיצוב מהמם כל הכבוד

  1. תודה רבה גל!
   לגבי השעון אני ממש לא בטוחה כי הוא היה שייך לבני הזוג כבר לפני
   המנורה מחנות בשם ספרה

   🙂

  1. תודה רבה רבה לום
   איזה כיף
   שמחה ששמים לב ורואים את ההשקעה

  2. דניאלה, זה פוסט וואהו! 2 החדרים יפהפיים. הממד שלנו בול אותו הדבר ולא יכולתי לדמיין איזה חדר שינה מהמם יכול לצטץ ממנו. את כשרון מהלך! כיף לשכנים שלנו שנעזרו בך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי תאהבו גם

היי, אני דניאלה

היי, איזה כיף שאתם פה! :)
אני דניאלה מקמיל חלוץ, מעצבת ובלוגרית.
ברוכים הבאים לעולם שלי, לבלוג Living Lite העוסק בסטיילינג ועיצוב הבית.
מקווה שהבלוג יעורר בכם השראה ושתצטרפו יחד איתי לעשייה יצירתית.

רוצה להישאר בעניינים?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

היי!
הירשמו לניוזלטר שלנו עכשיו
והיו הראשונים לשמוע על כל דבר חדש שמתפרסם בבלוג

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
דילוג לתוכן